16.6.09

alobaraP

kim kendinin farkına varabilmiş, pencere altına döktüğü suyun saksılardan dökülen kısmında ki?

***

we are choosing to be here right now. hold on, stay inside...

***

sık dışını, kır dizini, sustur soluğunu.
çenen çıksın yerinden, tırnakların kırılsın.
vücudun titresin, kemiklerin zangırdasın.

sonsuz hisset kendini, yapman lazım çünkü. olman lazım, olabilmen lazım. ölüp gittikten sonra çürüyecek, kül olacak, kokuşacak bedenin, dizlerinin yara olması lazım, tırnaklarının kırık, dişlerinin sökük, saçlarının dökük, gözlerinin kuru olması lazım.

seçtin,
seçmek zorunda bırakıldın,
zorlandın.

türlü gözbağının ardına saklanıp gücünü bileklerinden bertaraf ettin. göz yumdun çünkü sen. haksızlarken hırslarını dizginledin. anın kutsanmışlığıyla kulaklarını tıkadın.

şimdi sus.

***

this body holding me reminds me of my own mortality.
embrace this moment. remember. we are eternal.
all this pain is an illusion.

***

kimse kimseye duyunca gözlerini yaşartan, mutluluktan götünü alkışlatacak şeyler vaadetmedi. doğduğunda fırladığın delikten, doktorun çok güzel olması yüzünden çıkmadın. hatta kara kıştı belki, belki o gün annen ölmüştü sen daha ilk zılgıtını basmadan.

kimseye haksızlıklarını haykırma şimdi. benliğinle hükmet, gözlerinle anlat. insanlar kötü, insanlar iğrenç ve onlar mideni bulandırıyor her dokunma sonunda. anlatabildiğin insanlar varken bunu, "insanlar iğrenç hepsinden tiksiniyorum" diyebildiklerin varken, bunu dipsiz bir kuyuya haykırıp, ekosuyla tatmin olup kulaklarını dört açmak varken sayısız göze sunuyorsan öfkeni insanlar güzeldir. insanlara inanmalıdır. insanlarla olmalıdır.

herkes korktuğunda sarılır tanrı'ya. öss'ye girmeden, 65'inden yaş almadan, köpek kovalamazken tanrı dinlenmektedir. herkes şefkatini ona adar, ona şükranlarını sunar, ondan ister. güçteyken emzik gibi sarılınan tanrı'dır.

sen öfken için kullan tanrıyı. kız, bağır, küfret. her şeyden onu mesul tut. içten içe olmadığını, aslında hiç var olmadığını, hiçbir şeyin varoluşunu bir hiçe bağlasan da, hiçliğin daha dürüst geldiğini kabul etsen de yap bunu. onların kuralıyla oyna. onları onların silahıyla vur.

ama üzerlerine bomba atma. gül de...

***

bütünlüğün tamamlayıcılarıyız. boşluklarla dolu bir boşluğun ara boşluklarıyız, balon fazlarıyız, ağır metaller değiliz hiçbirimiz.

farkında ol, gözünü aç. kendin ol, hiç kimseye benzeme.

insan ol.

***

this body holding me, reminding me that i am not alone in
this body makes me feel eternal. all this pain is an illusion.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buraya Kadar İnebilenlerin Kahvaltısı

Buraya Kadar İnebilenlerin Kahvaltısı

Güncellemeleri Bilin